Cennik usług adwokackich

Cena za usługi prawnicze w Kancelarii w Bydgoszczy

Koszty usług adwokackich w Bydgoszczy


Choć każda Kancelaria samodzielnie ustala cennik usług adwokackich, stawki minimalne opłat za czynności radców prawnych i adwokatów są regulowane przez rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości (Dz. U. 2018 r., poz. 265 i Dz. U. 2015 r., poz. 1800). Dokumenty zawierają zapisy dotyczące stawek minimalnych w sprawach cywilnych, ze stosunku pracy i ubezpieczeń społecznych, w sprawach karnych i w sprawach o wykroczenia, a także w innych sprawach.

Oznacza to, że istnieje ustalony formalnie limit, poniżej którego żadna kancelaria nie może zejść. Różnice mogą pojawiać się natomiast w górnej granicy stawek za usługi adwokackie, co zależy od wielu indywidualnych czynników. Ile kosztuje porada prawna w naszej Kancelarii i na jakim poziomie kształtują się stawki za pozostałe usługi świadczone przez adwokatów i radców prawnych?

Ile kosztuje porada prawna?


Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, ile kosztuje porada prawna. Cena za poradę wynosi bowiem od 100 zł do 200 zł netto. Koszt porady prawnej każdorazowo ustalany jest indywidualnie na podstawie stopnia skomplikowania zagadnienia oraz czasu poświęconego na udzielenie wyczerpującej odpowiedzi.

W niektórych przypadkach konieczne może się okazać ponowne spotkanie w siedzibie Kancelarii, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Porada prawna może być również wstępem do dalszego działania, takiego jak przygotowanie umowy czy sporządzenie pisma urzędowego. Każda dodatkowa usługa objęta jest ustaloną kwotą do zapłaty, o czym informujemy Klienta przed podjęciem zlecenia.

Cennik adwokata w Bydgoszczy

Od czego zależy koszt adwokata lub radcy prawnego?


Cenę za prowadzenie każdej sprawy ustalamy indywidualnie. W związku z tym nie zamieszczamy jednolitego cennika, gdyż w każdym przypadku koszt adwokata lub radcy prawnego będzie inny. Od czego zależy to, ile kosztuje adwokat? Na cenę usług adwokackich ma wpływ kilka czynników:

  • Charakter sprawy – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości inne stawki minimalne obowiązują dla spraw cywilnych, ze stosunku pracy i ubezpieczeń społecznych, a inne dla spraw karnych i spraw o wykroczenia. Charakter sprawy jest więc pierwszym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę podczas wyceny. Koszt adwokata zajmującego się węższą specjalizacją (np. prawem karno-skarbowym) będzie też wyższy niż w przypadku radcy prawnego udzielającego porady prawnej z zakresu prawa cywilnego.
  • Stopień zaawansowania i skomplikowania sprawy – czy dana sprawa jest prosta i powszednia, czy może jej rozwiązanie wymaga specyficznego podejścia, konsultacji z adwokatami innych specjalności i znacznie większego zaangażowania ze strony prawnika? Stopień skomplikowania sprawy to kolejny ważny czynnik, który pozwala nam ustalić ostateczny koszt usługi.
  • Przewidywany nakład czasu i pracy – niektóre sprawy można rozwiązać bardzo szybko, inne wymagają dużego nakładu pracy. Czas potrzebny na dokładne rozpatrzenie sprawy, przygotowanie dokumentacji i ustalenie planu działania również wpływa na to, ile kosztuje adwokat.

Usługi adwokackie – cennik


Kancelaria Adwokacka Adwokat Leszek Pankowski świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz osób prywatnych, firm i podmiotów gospodarczych. Udzielamy profesjonalnych porad prawnych oraz zajmujemy się sporządzaniem pism procesowych i prowadzeniem spraw z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego, handlowego, karnego, karno-skarbowego, wykroczeń, wykonawczego, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz administracyjnego i sądowoadministracyjnego.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania indywidualnej wyceny i zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi prowadzenia sprawy.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.

Polityka prywatności